انواع چسب

معرفی انواع چسب:چسب یکی از ابزارها و وسایلی است که همه ی انسانها در طی زنگی روزمره ی خود حتما به آن نیاز پیدا خواهند کرد.
چسب های نواری یا به اصطلاح ساده تر چسب های شیشه یکی از پرکاربردترین چسب ها هستند که در دو نوع پهن و باریک در بازار عرضه میشوند کهچسب های پهن اغب برای کارای حرفه ایی تر مانند بسته بندی بکس های بزرگ مورد استفاده قرار میگرند. بعد از چسب شیشه های چسب های کاغذی هستند که کاربرد زیادی دارند و به راحتی با دست بریده میشوند چسب کاغذی شبهات خیلی زیادی از نظر سایز و قیمت با چسب شیشه ایی دارند‌.
نوع دیگری از چسب ها ؛چسب مایع می باشند که بیشتر برای مقوا و کاغذ و جنس هایی از این امثال کاربرد دارند.(در رشته های هنری از این نوع چسب بیشتر برای چسباندن پاسپارتو یا در واقع قاب مقوایی دور قاب استفاده میشود).
یکی از محکم ترین و سخترین نوع چسب، آب چسب می باشد که برای کار های حرفه ایی و ضروری مورد استفاده قرار میگرد کارکردن با این چسب کمی متفاوت تر از بقیه می باشد؛ این چسب ها به صورت نوار چسب تولید میشوند شما باید حین استفاد از سمتی که براق می باشد کمی به آن آب آغشته کنید و بعد روی سطح موردنظر خود بچسبانید. این چسب بیشترین استفاده را در زمینه ی چاپ های تخصصی مانند چاپ سیلک کاربرد دارد ولی شما میتوانید برای کارهای مهمتر دیگری استفاده کنید.
چسب چوب علاوه بر کاربرد در زمینه ی محصولات چوبی برای تخته های یونولیت و تکنیک های هنری مانند پاپیه ماشه هم کاربرد دارد(البته در هنگام کار با یونولیت حتما با از این چسب استفاده کنید چون سایر چسب ها باعث آب شدن یونولیت میشوند)

دیدگاه‌ها ۰

*
*