ایده های جذاب اتاق خواب

اتاق خواب یکی از بخش های مهم هر خانه ای است که باید در طراحی دکور اتاق خواب توجه زیادی داشته باشید بخصوص برای جوانان و نوجوانان زیرا فقط برای خواب و استراحت نیست بلکه آن ها در اتاق شان زمان زیادی را صرف دیدن دوستان ، دورهمی ، فیلم دیدن و مطالعه میکنند پس باید اتاق خوابی داشته باشند که پاسخگوی تمام نیاز هایشان باشند .

 

می توانید سکویی در قسمت اتاق خواب بسازید و یک تشک روی آن قرار دهید در نگاه اول ظاهری ساده دارد اما بسیار زیبا و خاص است .

اگر علاقه به اتاق خوابی روشن دارید از رنگ سفید استفاده کنید .

اگر اتاق کوچکی دارید و امکان استفاده از پارتیشن در اتاق خواب وجود ندارد میتوانید برای جدا کردن قسمت های مختلف با رنگ های خاص و پالت رنگی از هم جدا کنید .

میتوانید از آویز سه تایی از چراغ هایی که شبیه به بالن های چرخان در آسمان بالای تشک نصب کنید.

از رو بالشی های مدرن با طراحی های جالب استفاده کنید همچنین میتوانید خلاقیت به خرج دهید و خودتان رو بالشی طراحی کنید مثلا تصویر مورد علاقه تان یا شخصیت هنری و ورزشی موردعلاقتان را روی روبالشی  چاپ کنید .

یک نقطه کانونی برای اتاق خواب در نظر بگیرید برای این کار بهتر است تختخواب تان را وسط اتاق قرار ندهید و صندلی مورد علاقتان را در یک گوشه اتاق بگذارید .

اگر اتاق خواب راحت وآرامش بخش می خواهید از رنگ های خنثی مثل کرم و خاکستری در قالب اکسسوری هایی مثل روبالشی یا روتختی و کوسن استفاده کنید .

اگر ابعاد تخت و اتاق خواب شما کوچک است بهتر است از آباژور و لامپ های بزرگ استفاده نکنید.

ترکیب  چند رنگ  :

بهترین رنگ کنار رنگ کرم، عنابی است این رنگ خنثی بودن رنگ کرم را سرحال می آورد .

رنگ آبی : میزان فشار خون و ضربان قلب را پایین می آورد قرار گرفتن رنگ ابی در کنار نگ سبز و زرد تاثیر مثبت زیادی روی خواب شما دارد .

قرار گرفتن رنگ های خاکستری ، سفید ،صورتی زیبا و فوق العاده است و رنگ آرامش بخشی برای اتاق خواب شما است .

ترکیب رنگ ارغوانی و بنفش ترکیب خوبی نیست زیرا این دو رنگ جزو رنگ های تحریک کننده هستند و مغز را وادار به تفکر خلاقانه می کند و به همین دلیل  باعث می شود مغزبه صورت فعال بیدار بماند .

یکی دیگر از ترکی رنگ های زیبا و آرامش بخش قرار گرفتن رنگ قهوه ای و آبی در کنار یکدیگر است  اگر به دنبال آرامشی و راحتی در محل خوابیدن خود هستید این ترکیب یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین ترکیب هاست .

زرد رنگی زیبا و جذاب است قرار گرفتن رنگ سفید و خاکستری در کنار رنگ زرد  چهره ای خاص و دوس داشتنی به اتاق خواب شما می دهد .

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*