دلیل جوش های زیرپوستی

دلایل آکنه و جوش های زیر پوستی
بهترین لباس انسان، پوست اوست. پوست یکی از مهم ترین موضوعاتی است که نباید نادیده گرفته شود چرا که مانند لباس بدن است و اولین چیزی که در معرض نمایش و دید همگان است، پوست است. مراقبت های پوست باید از ابتدا و به صورت روزانه انجام شود و در صورت کوتاهی و نادیده گرفتن آسیب هایی که به پوست وارد می شود جبران ناپذیر است. گاهی افراد بعد از اینکه پوست شان آسیب دیده است اقدام به مراقبت و ترمیم پوست می کنند اگرچه بی تاثیر نخواهد بود اما جوان سازی و جبران آسیب ها تا حدی غیر ممکن است. مراقبت و حفظ جوانی و شادابی و طراوت پوست از ابتدا باید انجام شود تا قبل از اینکه پوست جوانی خود را از دست بدهد. یکی از بزرگ ترین مشکلات پوستی که افراد زیادی را درگیر خود کرده است، آکنه و جوش است. آکنه به برآمدگی هایی به رنگ قرمز یا صورتی یا سفید گفته می شود که روی پوست ظاهر می شود و زیبایی را کم می کند. دلایل ایجاد آکنه روی پوست بسیارند که برای درمان آن باید تمام دلایل را بررسی کرد و ریشه ی اصلی مشکل پیدا شود. یکی از دلایل آکنه، تغییرات هورمونی است که در دوران بلوغ صورت میگیرد و به شکل آکنه ظاهر می شود.
بهتر است بدانید که استفاده از لوسیون های مختلف و لوازم آرایش برای مدت طولانی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود ‌و دیگر به پوست شما اکسیژن نمی رسد و باعث جوش روی پوست می شود. شاید برایتان عجیب باشد اما بهتر است بدانید که سیگار کشیدن باعث جوش زدن می شود زیرا زمانی که سیگار می کشید اکسیژن رسانی به پوست کاهش پیدا می کند و کلاژن های پوست را از بین برده و باعث چین و چروک می شود‌‌. بعضی از افراد به اشتباه تصور می کنند اگر پوست خود را دفعات بیشتری شست و شو دهند آکنه های روی صورتشان از بین خواهد رفت در صورتی که با شستن زیاد باکتری ها سطح بیشتری از پوست را فرا میگیرد و پخش می شود. ترکاندن و فشار دادن جوش های صورت باعث بیشتر شدن جوش و گسترش آن می شود. زمانی که با جوش صورت بازی می کنید و یا فشار می دهید و آن را تخلیه می کنید در واقع میکروب بیشتری وارد پوست شما می شود و با بیشتر شدن میکروب ها، جوش های شما نیز بیشتر می شود.
افرادی که به باشگاه می روند و یا ورزش می کنند باید بلافاصله بعد از ورزش پوست خود را بشورند تا صورت را از تمام آلودگی ها پاک کنند در غیر این آلوگی ها با عرق های بدن ترکیب شده و باعث ایجاد جوش می شود.
یکی از دلایل جوش و آکنه قرار گرفتن مستقیم زیر نور آفتاب است. نور خورشید سرطان زاست و اگر بدون کرم های ضدآفتاب در معرض نور قرار بگیرید پوست شما خشک می شود و چربی تولید می کند و بدین صورت باعث ایجاد جوش روی صورت شما می شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*