راه هایی برای تمرکز

های تمرکز برای درس خواندن:

همه دانش آموزان برای درس خواندن تمرکز کافی را ندارند اغلب دانش آموزان میگویند:( وقتی میخواهیم درس بخوانیم همه چیز به فکرمان می آید حتی موضوعاتی که سال هاست به آنها فکر نکرده ایم،)ولی این سخن قابل قبول نیست زیرا کسی که واقعا می خواهد درس بخواند باید تنها به این موضوع فکر کند و به نمره خوبی که بر اثر درس خواندن به دست آورده است.
یکی از راه های درست درس خواندن این است که در فضا کاملا ساکت و خلوط متن درس را کامل برای خود توضیح دهیم،اگر یک موضوع را درک کنیم میتوانیم تا عمق آن موضوع فرو برویم و چیز های بیشتر و بیشتر یاد بگیریم .
هر انسانی به یک شیوه ای درس میخواند مثلا یکی دوست دارد در فضا کاملا آرام با صدای بلند درس بخواند ،دیگری دوست دارد در فضا شلوغ درس بخواند و میگوید که بهتر می فهمد،و کس دیگر دوست دارد با گوش دادن به موسیقی هم زمان درس هم بخواند هر انسان شیوه درس خواندن خودش را دارد مثلا یکی تا چیزی راننویسد یاد نمیگیرد و حتما باید اورا بنویسد تا در ذهنش سپرده شود.
یکی از بهترین شیوه های درس خواندن با چشم دنبال کردن خط است که مفهوم را بهتر به ما می رساند و از خستگی نیز جلو گیری میکند و انرژی بیشتری برای درس خواندن داریم زیرا انرژی خود را با خواندن ازدست نمی دهیم و فک خودرا خسته نمی کنیم

قبل از درس خواندن حتما یک چیز شیرین مانند شکلات یا بیسکویت بخورید که به شما انرژی بدهد و قند خون شمارا کنترل کند در هنگام گرسنگی از درس خواندن پرهیز کنید زیرا شما انرژی کافی برای درس خواندن راندارید و با درس خواندن انرژی کم خودرا نیز از دست میدهید. در هنگام خستگی درس نخوانید زیرا فقط وقت خودرا تلف کرده اید در هنگام خستگی انسان فهمیدن درس برایش سخت است و ذهنش کشش خواندن را ندارد.
در تابستان نیز برای اینکه شیوه درس خواندن خود را فراموش نکنید حتما کتاب بخوانید زیرا کتاب هم به معلومات شما می افزاید و به شما چیز های زیادی می آموزد که شاید قبل از آن نمی دانستید.
از افراد میان سالی که در اطراف ما هستن بخواهیم تا میتوانند کتاب بخوانند زیرا اغلب افراد پس از بالا رفتن سن دچار بیماری آلزایمر می شوند کتاب خواندن به ورزش ذهن نیز کمک میکند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*