رنگبندی آشپزخانه

قوانین انتخاب رنگ در آشپزخانه همیشه گوشزد میکنند که رنگ های تاریک و خنثی ،همه رنگ های آبی و سبز و دیگر خانوادهای سرد و خنثی مثل طوسی و خاکستری مانع از ایجاد حس گرسنگی میشود بنابراین این رنگ ها در آشپزخانه استفاده میشوند تا مانع از پرخوری شود .

زرد یکی از بهترین گزینه ها برای رنگ آشپزخانه است زیرا فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد همچنین با هرنوع کابینت همخوانی دارد زرد هم مانند سفید حداکثر بازتاب نور را دارد اگر خانه شما آفتاب گیر نیست این رنگ بهترین گزینه برای دیوارهای شماست .

رنگ قهوه ای از آن دسته از رنگ هاست که هیچ کسی را نا امید نمی کند و رنگ های جذاب زیادی وجود دارند که با رنگ قهوه ای ست می شوند .

رنگ آبی را دسته کم نگیرید زیرا اگر با رنگ های مناسبی ترکیب شود و اگر توناژمناسبی به کار گرفته شود منحصر به فرد ترین آشپزخانه را خلق می کند .

در آشپزخانه های مدرن داشتن پیدمانی که سادگی را بنمایش بگذارد بسیار مهم است بجای استفاده از وسایل دکوری و جاگیر در آشپزخانه می توانید گزینه های دیگری را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید که علاوه بر زیبا و مرتب نشان دادن چیدمان آشپزخانه از شلوغی بیش از حد آن نیز جلوگیری می کنند .

انتخاب رنگ های روشن برای این فضا بسیار مناسب است زیرا ظاهری شاد و تازه به فضای آشپزخانه شما می دهد.

بهتر است رنگ آشپزخانه را با بزرگترین وسایل آشپزخانه هماهنگ کنید .

رنگ ها تاثیر مستقیمی روی اشتها دارند مانند رنگ های گرم که اشتها را افزایش می دهند به عنوان مثال رنگ قرمز اشتهای افراد را بیشتر و برعکس رنگ آبی اشتها را کاهش می دهد .

اگر مجموع وسایل و لوازم آشپزخانه شما در مدل های متفاوت و مربوط به دورهای مختلف است رنگ ها خنثی همه چیز را به هم مربوط و آشپزخانه شلوغ و کوچک شمارا بزرگ و مرتب نشان می دهد .

انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه یکی از سخت ترین تمیم هاست زیرا تاثیر زیادی روی فضای منزل و حتی خود افراد دارد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*