رنگ اکرولیک

رنگ اکرولیک:امروز میخواهیم ویژگی های مثبت و منفی یکی از رنگ های پرکاربرد در کارها و نقاش های هنری را بررسی کنیم.

تقریبا می توان گفت رنگ اکرولیک یکی از پرکاربردترین رنگها است که تقریبا برای تمامی سطوح مورد استفاده قرار میگیرد. این رنگ را شما میتوانید با قیمت های مختلف و برندها ی مختلفی که در بازار عرضه میشوند خریداری کنید،البته بسته بندی های متفاوتی دارند که شما میتواند به صورت دونه ایی و یا بسته ایی خریداری کنید که پیشنهاد میشود فقط رنگ های اصلی را که کاربرد بیشتری دارند را تهیه کنید و بهترین و ارزانترین نوع بسته بندی این رنگ ها بسته های خمره ایی می باشند،فقط باید بعد از هر دوره استفاده در آن را خوب ببندید تا خشک نشود،یکی از مهمترین ویژگی های این رنگ،زود خشک شدن آن است و بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که کار به سرعت زیادی احتیاج دارد،البته شما باید بتوانید در این بازه ی زمانی کار را مدیریت کنید و نگذارید رد قلمو بر بوم و یا هر چیز دیگری بماند،راهی دیگر برای باقی نماندن رد قلمو وجود دارد که در این صورت باید رنگ را به اندازه ی کافی رقیق کردهبا آب مخلوط کنید.

;رنگ اکرولیک روی مقوا:اکرولیک را می توانید بر روی مقوا نیز استفاده کنید،ولی چون این یک تکنیک خیس است باید از مقواهای گرم بالا استفاده کنید برای این که هنگام طراحی مقوای شما تاب برندارد،بهتر است از ۴طرف با چسب به تخته شاسی خود فیکس کنید.

رنگ اکرولیک روی پارچه:یکی از دلایلی که از این رنگ برای پارچه استفاده میکندد این است که سریع خشک میشود و در اثر شست و شو از بین نمیرود.(البته بعد از اتمام کار پارچه حتما باید از چسب های مایع مخصوص استفاده شود)و پارچه را نیز همانند مقوا باید بر روی یک چهارچوب فیکس کنید.

اکرولیک روی کاغذ:کاغذ با توجه ب که گرماژ پایینی که دارد،امکان استفاده از تکنیک های خیس و آبکی را به ما نمیدهد ولی با این ترفند شما میتوانید تمام تگنیک های خیس را روی کاغذانجام دهید،کاغذ موردنظر را زیر آب بگیرید و کاملا خیس کنید بعد با استفاده از آب چسب به تخته شاسی از ۴طرف به صورت محکم فیکس کنید،(آب چسب را باید از سمتی که براق است کمی نمدار کنید تا قدرت چسبندگی پیدا کند.)بعد اجازه دهید تا خشک شود و حالا میتوانید شروع به کار کنید.

اکرولیک روی چوب:از این رنگ میوانید روی چوب هم استفاده کنید فقط باتوجه به رنگ چوب خودتان باید رنگ را غلیظ و یا رقیق کنید،بیشترین چوبهای مورد استفاده در این تکنیک تخته سه لایا فیبرهای حاضری می باشند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*