ریزش مو

ریزش مو:یکی از مشکلات رایج در بین بانوان ریزش مو می باشد که میتواند باتوجه به شرایط زندگی ‌و محیطی دلایل متفاوتی داشته باشد اما چند راهکار ساده و در دسترس وجود دارد که میتواند شما را کمک کند.

حنا:حنا یکی از درمان های رایج و خانگی است که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته شما میتوانید حنا را با آب پیاز و یا زرده ی تخم مرغ و روغن زیتون ترکیب کنید اجازه دهید ماسک موردنظر به مدت یک ساعت روی پست سر شما یماند.
عسل و روغن زیتون:ترکیب عسل و روغن زیتون برای بهبود رشد موهای سر نیز موثر است.و همینطور باعث نرم و لطیف شدن موها می شود.
پودر نخود،سدر،زرده ی تخم مرغ:ترکیب این سه ماده هم میتواند از ریزش موی شما جلوگیری کند،خوردن خود نخود به تنهایی در رشد موها موثر است.

روغن نارگیل:میتوانید شب ها قبل از خواب با روغن نارگیل کف سر خود را ماساژ دهید که باعث گردش خودن و رشد بهتر موها میشود.
روغن قرچک:از روغن قرچک هم میتوانید به همراه زرده ی تخم یا عسل استفاده کنید و ماسک را روی سر خودبه مدت ۳۰دقیقه; ماساژ دهید تا تاثیر مثبت آن را ببینید.
ریزش مو میتواند دلایلی مانند کم خونی داشته باشد که شما در این حالت میتوانید از مکمل های غذایی استفاده کنید؛در صورت بهبود مشکل کم خونی ریزش موی شما هم به مرور کم میشود بهتر از کافیین کمتر استفاده کنید چون کافئین هم باعث کم خونی میشود و در نتیجه ریزش مو را به دنبال دارد؛گاهی اوقات هم استفاده از تنقلات مضر و تغدیه ی نا مناسب میتواند باعث ریزش مو شود، یکی از مهمترین دلایل ریزش مو فشارهای روحی و استرس است که علاوه بر ریزش مو اثرات دیگری هم دارد،خوردن روزانه چند عدد گردو و بادام ریزش مو را کاهش میدهد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*