زندگی سالم

تمرکز خود را بر روی ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی ، ورزش و سایر عوامل سبک زندگی خود بگذارید تا به سلامتی شما کمک کند.

یکی از کلیدهای بهبود سلامتی و حفظ آن مراجعه منظم به پزشک است. این متخصصان مراقبت های بهداشتی به شما کمک می کنند تا آرزوی شما برای داشتن زندگی سالم تر شود. همچنین آنها می توانند به شما بگویند که برای داشتن زندگی سالم نیاز به شروع یا متوقف کردن هر کاری دارید.

همچنین به دندانپزشک خود مراجعه کنید معمولاً توصیه می شود سالی دو بار فقط برای معاینه مراجعه کنید.

مقداری اندازه گیری کنید چند روش برای بررسی وضعیت سلامتی خود بدون پزشک وجود دارد. اندازه گیری وزن و اندازه کلی شما می تواند بینشی در مورد سالم بودن یا نبودن بدن شما ایجاد کند.

وزن خود را یادداشت کنید و آن را با استانداردهای ملی برای وزن ایده آل بدن مقایسه کنید. این به شما می گوید که آیا به وزن سالم نزدیک هستید یا باید کاهش وزن را در نظر بگیرید.

اگر بسیاری از این اندازه گیری ها بسیار زیاد باشد و احساس می کنید ممکن است اضافه وزن داشته باشید یا وزن زیادی دارید ، این می تواند بخشی از زندگی شما باشد که در آن کار می کنید تا بتوانید سلامت بیشتری داشته باشید.

یک ژورنال راه اندازی کنید. داشتن یک ژورنال راهی عالی برای شروع زندگی سالم تر است. می توانید یادداشت برداری کنید ، اهداف بنویسید ، اهداف خود را پیگیری کنید و حتی یک ژورنال غذا تهیه کنید . این موارد به شما کمک می کند تا بفهمید چه کاری باید انجام دهید و به شما انگیزه می دهد که این اهداف را برآورده کنید.

در مورد انتخاب مواد غذایی خود در ژورنال خود نیز یادداشت کنید.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. یک رژیم غذایی متعادل ، سنگ بنای یک رژیم غذایی سالم است. خوب غذا خوردن برای کمک به شما در داشتن زندگی سالم مهم است.

آب بیشتری بنوشید. سعی کنید آگاهانه آب بیشتری بنوشید. هیدراتاسیون کافی برای داشتن زندگی سالم ضروری است.

هنگام کمبود آب بدن ممکن است عوارض جانبی مختلفی را تجربه کنید که نه تنها ممکن است بر سلامتی شما بلکه بر احساس شما نیز تأثیر بگذارد.

هنگامی که کمبود آب دارید ممکن است سردردهای مزمن ، خستگی و مه آلودگی بعد از ظهر داشته باشید.

یک تمرین ورزشی پیدا کنید که واقعاً از آن لذت ببرید. این امر همچنین به حمایت از سلامت روحی و روانی شما کمک می کند. ورزش باید احساس جوان سازی و لذت بخشی کند.

ترک سیگار. تمام متخصصان بهداشت توصیه می کنند که مصرف سیگار یا استفاده از سایر محصولات دخانیات را ترک کنند.

استرس را مدیریت کنید. استرس برای کنترل احساسات سخت است که می تواند سلامتی شما را خراب کند. استرس مزمن با درجه پایین بسیار رایج است و می تواند پیشرفت شما را برای داشتن یک زندگی سالم مهار کند.

ا

دیدگاه‌ها ۰

*
*