شناخت میزنور

میزنور:میزنور یکی از لوازمی است که کاربرد زیادی در رشته های معماری و گرافیک و نقاشی دارد و حتی برای بعضی از تکنیک های عکاسی هم استفاده میشود.
این میز که قسمت رویه ی آن از جنس شیشه می باشد و محفظه ی داخل آن مهتابی قرامیگرد این میز  برای کپی برداری استفاده میشود(در واقع میتوان گفت کاربردی همانند کاربن دارد ولی دقیق تر و تمیز تر می باشد و در اندازه های بالاتر هم مورد استفاده قرارمیگیرد).
چون جنس رویه ی آن شیشه می باشد امکان شکستن آن زیاد است پس در هنگام کار حتما به این نکته توجه کنید. این میز در ابعادهای مختلف تولید میشود که ابعاد بزرگ(تقریبا یک متر شاید هم بزرگتر می باشد) که مانند سایر میزها پایه هم داردو از  آن برای دانشگاه ها و مدارس مناسب می باشد که چند نفر بتوانند به صورت همزمان از آن استفاده کنند هنگام انتخاب فضا برای این میز توجه کنید که باید به یک پیریز برق نزدیک باشد چون این میز فقط در حالتی کار میکند که دربرق باشد. نوع دیگر این میز ها از نظر ابعد کوچکتر است که اگر در خانه یا محل کارتان برای یک میز دیگر هم فضای کافی دارید میتوانید استفاده کنید. ولی اگر با مشکل کمبود فضا مواجه هستید از نوع باکسی آن استفاده کنید که روی میز و زمین قرار میگیرد یعنی پایه ندارد و به راحتی میتوانید آن را حمل کنید و هزینه ی کمتری نسبت به سایر میزها دارد. در زمینه ی عکاسی برای تکنیک های سلیوئیت(ضدنور) یا عکاسی از اشیای ریز مورد استفاده قرار میگیرد در آتلیه های حرفه ایی و که بیشتر عکاسی تبلیغاتی انجام میدهند حتما از این میز استفاده میشود. البته شما میتوانید با استفاده از یک میز عسلی ساده و قراردادن یک شیشه ی مناسب روی آن که لبه های آن کاملا سوهان کشیده شده باشد برای این که در حین کار مشکلی برایتان پیش نیاید و یک لامپ کوچک به راحتی میتوانید یک میز نور خانگی برای خود تهییه کنید فراموش نکنید که میز عسلی را باید به صورت وارونه قرار دهید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*