ماسک خانگی پوست چرب

در پوست چرب سطح پوست ضخیم و خشن بوده پوست چرب براق تر از پوست های دیگر است به همین دلیل ممکن است آرایش شما زودتر بهم بریزد .
همچنین پوست های چرب به شدت مستعدآکنه وجوش ،دانه های ریز سرسیاه است.
و به دلیل فعالیت بیش از حد غدد چربی منافذ باز پوست قابل رویت است .
۱ : موز+عسل+آبلیمو: ابتدا عسل و موز را باهم مخلوط کرده سپس به آن آبلیمو اضافه کنید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید .
۲ : ماست کم چرب ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری+جوی دوسر ۲ قاشق غذا خوری : باهم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه در نواحی چرب پوست قرار دهید .
۳ : سفیده تخم مرغ یک عدد+عسل یک قاشق چایخوری+جوپرک یا آرد یک قاشق غذاخوری :سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کمی فرم بگیر و سپس جو و عسل را به آن اضافه کنید و به خوبی ترکیب کنید سپس روی پوست تان بگذارید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب ولرم شست و شو دهید .
۴: دوقاشق چایخوری عسل+یک قاشق چایخورس دارچین: باهم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تان بگذارید از این ماسک در هفته دوبار استفاده کنید .
۵: خاک رس+سرکه سیب: مخلوط کرده و روی پوست تان ماساژ دهید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.
۶:گوجه فرنگی:گوجه فرنگی را در آب جوشانده و پوست آن را جدا کنید و سپس گوجه فرنگی را له کنید و روی پوست قرار دهید بعداز خشک شدن صورت را با آب ولرم بشویید .
۷:۱ عدد موز+۱۰قطره آبلیمو+۱قاشق غذاخوری روغن زیتون: موز را به شکل پوره در آورید و آبلیمو و روغن زیتون را به آن اضافه کنید بعد از خمیری شکل شدن آن را به مدت۱۵ دقیقه روی پوست بمالید و سپس با آب گرم شست و شو دهید .
۸: ۲ قاشق جو پرک خیس شده+یک قاشق عسل+۲ قاشق سرکه سیب +۱ قاشق گلاب: باهم مخلوط کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید .
۹ : ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه +۲ قاشق غذاخوری ژل آلوورا :مخلوط کرده و به مدت ۲۵ دقیقه بگذارید روی پوست تان بماند سپس با آب سرد بشویید .

دیدگاه‌ها ۰

*
*