مسواک زدن را فراموش نکنید

شما  شب خیلی خسته هستید ، و فکر می کنید اگر این بار یکبار مسواک بزنید ، نمی تواند بد باشد … درست است؟

اگر هر چند وقت یکبار مسواک زدن را کنار بگذارید ، پایان دنیا نیست ، اما قطعاً دلایلی وجود دارد که باید یادتان باشد دو بار مسواک بزنید.

مشکلات احتمالی ناشی از مسواک نزدن

بهداشت دندان

مسواک زدن و مراقبت کلی از دندان های شما به از بین بردن پلاکی که اغلب برای چشم شما قابل مشاهده نیست کمک می کند.

حفره ها

پلاک یک فیلم چسبنده است که دندانها را می پوشاند و حاوی باکتری هایی است که می تواند به مینای دندان محافظت کند و به لایه های آسیب پذیر زیر آن حمله کند. این منجر به حفره می شود.

در صورت عدم درمان ، حفره ها می توانند منجر به عفونت دندان و به طور بالقوه از دست دادن دندان شوند. اگر مسواک بزنید و بهداشت دهان خود را حفظ کنید ، در بیشتر موارد قابل پیشگیری است.

التهاب لثه

پلاک می تواند چیزی بیشتر از ایجاد حفره در دندان باشد همچنین می تواند لثه ها را ضعیف کرده و منجر به التهاب لثه ، نوعی بیماری لثه شود. باکتری های موجود در پلاک باعث التهاب و تحریک لثه ها می شوند. لثه ها پف کرده و بیشتر دچار خونریزی می شوند.

پریودنتیت

درست مانند پلاک که پیش ساز حفرات است ، التهاب لثه نیز پیش ساز پریودنتیت است . این یک عفونت شدید استخوانی است که بر استخوان هایی که دندان های شما را پشتیبانی می کنند تأثیر می گذارد. در نتیجه ، پریودنتیت دلیل اصلی از دست دادن دندان است.

بیماری قلبی

کسانی که حداقل سه بار در روز دندان های خود را مسواک می زنند ، کمتر دچار فیبریلاسیون دهلیزی و نارسایی قلبی می شوند.

همچنین احتمال بروز عوارض مرتبط با قلب در فرد را کاهش می دهد.

اگر هر چند وقت یک بار مسواک زدن را فراموش می کنید ، وحشت نکنید.

اما به یاد داشته باشید که حداقل دو بار مسواک زدن روزانه دندان ، کشیدن نخ دندان یکبار در روز و حداقل دو بار در سال مراجعه به دندانپزشک می تواند برای سلامت کلی دندان شما حیاتی باشد.

یک کار معمول مسواک زدن نه تنها برای سلامت دهان ، بلکه برای سلامت کلی شما نیز مهم است.

نحوه مسواک زدن به همان اندازه مهم است  در واقع انجام مسواک زدن کار ضعیف تقریباً مسواک زدن نیست. وقت خود را اختصاص دهید ، مسواک را با حرکات آرام و دورانی حرکت دهید تا پلاک پاک شود. پلاک برداشته نشده می تواند سفت شود و منجر به تجمع حساب و التهاب لثه (بیماری زودرس لثه) شود.

پلاک همچنین می تواند روی زبان شما ایجاد شود. این نه تنها می تواند به بوی بد دهان منجر شود ، بلکه می تواند به سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان منجر شود. هر بار که مسواک می زنید به آرامی زبان خود را مسواک بزنید.

وقتی نوبت به خمیر دندان می رسد ، عناصر مهم دیگری برای جستجوی قدرت و طعم دهنده های سفید وجود دارد. فرقی نمی کند کدام نسخه را انتخاب کنید ، مطمئن شوید حاوی فلوراید است.

استفاده از نخ دندان می تواند به خصوص برای کودکان خردسال و افراد مسن مبتلا به آرتروز دشوار باشد. به جای تسلیم شدن ، به دنبال ابزاری باشید که بتوانند به شما کمک کنند تا دندان های خود را با نخ دندان بکشید. نخ دندان مخصوص استفاده از داروخانه می تواند تفاوت ایجاد کند.

توصیه های خاص دهانشویه را از دندانپزشک بخواهید. مارک های خاص برای کودکان و دندان های حساس بهترین است. دهان شویه با نسخه نیز موجود است.

آب همچنان بهترین نوشیدنی برای سلامت کلی شما است  از جمله سلامت دهان و دندان. همچنین ، به طور معمول ، شوارتز نوشیدن آب بعد از هر وعده غذایی را توصیه می کند. این می تواند به شما کمک کند تا برخی از تأثیرات منفی غذاهای چسبناک و اسیدی و نوشیدنی های بین برس ها را بشویید.

عادتهای روزمره خود برای سلامتی دهان و دندان شما بسیار مهم است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*