موی چرب

همه موها مقداری روغن تولید می کنند تا تغذیه شده و سالم بمانند و همچنین از پوست سر محافظت کنند. اما تولید زیاد روغن می تواند به درماتیت سبورئیک منجر شود ، وضعیتی که باعث ایجاد لکه های قرمز و پوسته پوسته به همراه شوره سر می شود که از بین بردن آن مشکل است.

شستن بیش از حد یا اغلب به اندازه کافی ممکن است باعث چربی مو شود.

گاهی اوقات ، موهای چرب ناشی از روغن اضافی است که به درستی از بین نرفته است. برخی از افراد با موهای چرب ممکن است نیاز به شستن هر روز داشته باشند.

شامپو به خلاص شدن از شر روغن اضافی کمک می کند. همچنین محصولات زائد مو و هرگونه بقایای دیگری که روی پوست سر جمع شده و باعث ظاهر و احساس چربی مو می شود ، از بین می برداگر فرد از شامپو کافی استفاده نکند ، ممکن است پوسته در مو دیده شود. این می تواند باعث ایجاد شوره و سایر بیماری های پوست سر شود.

برخی از افرادی که موهای خود را یک بار در روز تمیز می کنند ممکن است بیش از حد آنها را بشویند. شستن بیش از حد معمول می تواند روغن های طبیعی مو را از بین ببرد ، باعث می شود که مو حتی روغن بیشتری تولید کند.

نرم کننده می تواند باعث تجمع سریعتر روغن ها در ظاهر چرب موهای فرد شود.

شستن موها پس از پوشیدن کلاه ، کلاه ایمنی یا روسری نیز ایده خوبی است. پوشاندن سر باعث ایجاد گرما می شود ، باعث عرق شدن پوست سر و به دام انداختن روغن ها می شود.

جلوگیری از صاف کردن اتوها و سشوارها نیز از مو در برابر صدمه گرما محافظت می کند.

تغییر مدل مو ممکن است به جلوگیری از پخش روغن کمک کرده و باعث افزایش عزت نفس شود.

حتما برس موهای خود را تمیز و هر چندوقت یمبار آن را عوض کنید .

سعی کنید کم تر با موهای تان بازی کنید زیرا روغن و خاک را از دستانتان به موهایتان انتقال میدهید .

میتوانید از شامپوهای مخصوص برای موهای تان استفاده کنید .

از روغن نارگیل استفاده کنید زیرا روغن نارگیل با برداشتن روغن از پوست سرکار می کند و باعث تغذیه و خشک شدن همزمان می شود .

استفاده از شامپوی حاوی ۵ درصد روغن درخت چای باعث بهبود شوره سر ، تسکین خارش پوست سر و کاهش چربی می شود .

استفاده از شامپو حاوی عصاره چای سبز می تواند به افراد در کاهش چربی مو کمک کند.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*