پاکسازی صورت

پاکسازی پوست برای افراد بالای ۳۰ سال و همچنین کسانی که در سنین نوجوانی دچار التهاب و جوش های پوستی بودن توصیه می شود .

افرادی که دارای پوست های چرب هستند در طول ماه یک یا دوبار باید پوست خودشان را پاک سازی کنند .

برای افرادی که پوست خشک دارند هر ۳ ماه یکبار این کار را برای شادابی پوست شان می توانند انجام دهند .

انواع پوست ها :

پوست چرب : زمانی که پوست فرد بیش از حد دارای سبوم و لیپید باشد پوست چرب تلقی می شوند و پوست های چرب دارای مشکلات مانند جوشهای پوستی هستند اما نکته مثبت برای پوست چرب این است که دیرتر دچار چین و چروک می شود افرادی که پوست چرب دارند می توانند از مخلوط جوش شیرین و ماست ، لیمو ترش،و ختی تخم مرغ برای پاکسازی پوستشان استفاده کنند .

پوست خشک : افرادی که پوست آنها دارای چربی کمی و فاقد سبوم و لیپید باشد و روی پوستشان ترک خوردگی و پوسته های زیاد دیده شود دارای پوست خشک هستند این افراد می توانند از دستگاه گالوانیک استفاده کننید و گیاه آلوئه ورا برای پوست های خشک مناسب و تاثیرگذار است .

پوست مختلط : به افرادی که بخشی از پوستشان ماهیت چرب و بخشی ماهیت خشک دارد پوست مختلط می گویند این افراد ممکن است چربی پوست ناحیه بینی ،چونه و پیشونی با ناحیه گردن فرق داشته باشد .

پوست نرمال :افرادی که دارای پوست معمولی در واقع چربی پوست آنها نرمال است پوست نرمال می گویند در این افراد چربی پوستشان ناحیه پیشونی ،بینی و چونشان اندکی چرب تر از سایر نواحی است .

پوست حساس :افرادی که پوست حساس دارند به سرعت پوستشان نسبت به آلودگی و مواد شیمیایی واکنش نشان میدهد و ملتهب میشود این افراد مشکلاتی زیادی مانند جوش ،آکنه ،خارش های پوستی دارند .

پاکسازی پوست به معنای این است که سلول های مرده و آلوده که روی پوست وجود دارند برداشته می شوند و بعد لک های قهوه ای ،چین و چروک های ریز و آلودگی های سطحی از بین میروند و سلامت و شادابی به پوست شما بر میگردد.

لایه برداری با استفاده از مواد شیمیایی : در این روش متخصص پوست با استفاده از مواد شیمیایی لایه ای از پوست شما که دچار آسیب شده است را برمیدارد .

پاکسازی لیزری :در این روش از لیزر دی اکسید کربن و لیزر اربیم باگ استفاده می شود که لایه برداری با این لیزر ها تبخیر آب انجام می شود .

لایه برداری مکانیکی : در این روش لایه برداری با استفاده از وسایل الکترومکانیکی خاصی که روی پوست ماساژ داده میشوند انجا میشود و باعث از بین رفتن آسیب های پوستی می شوند .

(زنان باردار، افراد مبتلا به بیماری قلبی ، افرادی که در بدن شان پلاتین استفاده شده از روش مکانیکی برای پاکسازی پوست شان استفاده نکنند)

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*