چاپ سیلک

چاپ سیلک:چاپ سیلک یکی از روش های خوب و دقیق برای چاپ زدن بر روی پارچه است که خطای کمتری هم نسبت به چاپهای دیگر،ولی  کمی دقت و رعایت چند نکته مهم ضروری است.
وسایل موردنیاز:چهارچوب سیلک؛رنگ افست،امولوسیون،اسکوییچی،لاک حساس،دستمال برای تمیز کاری،میز نور،وایتکس،آب چسب،الکل،سشوار
در ابتدا باید طرح مورد نظر را روی کاغذکالک و یا طلق پیرینت بگیرید. چهارچوبتان را خوب با پنبه ی آغشته به الکل تمیز کنید(سوراخ های توری نباید کثیف باشند).در این صورت طرح به درستی چاپ نمیشود.
لاک حساس را به کمک اسکوییچی به دو طرف چهارچوب بزنید و بعد با سشورار خشکش کنید،در اینجا برای ظاهرکردن طرح بر روی چهارچوب به یک اتاق تاریک احتیایج داریم،بعد از این که چهارچوب کاملا خشک شد،طرح را با چسب روی میز نور فیکس کنید،و چهارچوب را از سمت رو به طرف طرح قرار دهیدو روی آن را پارچه ی مشکی و آجر بپوشانید تا از سمت بیرون به آن نور بر خورد نکند؛سپس میز نور را به مدت ۳دقیقه روشن کنید تا طرح مورد نظر روی چهارچوب ظاهر شود،بعد از باید چهارچوب را با فشار آب شلنگ بشورید به طوری که قسمت های اضافی طرحی از بین برود و فقط قسمت های مورد نظر طرح بماند.و بعد چهارچوب را خشک کنید بهتر است اول چند تست بر روی کاغذ داشته باشید تا از درست بودن طرحتان مطمئن شوید،برای اجرا باید چهارچوب را از سمت بیرون روی کاغذ بگزارید و از سمت داخل رنگ را در یک طرف بریزیم و بعد با کمک اسکوییچی رنگ به تمام سطح چهارچوب پخش کنیم،اگر اسکوییچی را یک بار به سمت رفت و یک بار به سمت برگشت بکشیم برای اجرای طرح کافیست.
نکته:بهتر است از طرح هایی استفاده کنیم که خطوط نازک کمتری دارند،تا بهتر چاپ شوند و مشکلی پی نیاید.
سعی کنید از پارچه های ضخیم تری  که پرز کمتری دارند استفاده کنید،و همینطور رنگ افست ماندگاری بهتری نسبت به اکرولیک و رنگ پارچه دارد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*