گیاهان بالارونده

گیاهان بالارونده رشد خوبی دارند و به سرعت ارتفاع  آن ها زیاد می شود .

 

پیچک نیلوفر :

این نوع گیاه از سریع ترین گیاهان رونده است که بلندی آن به ۴متر نیز می رسد این گیاه بسیار خوش بو و زیبا است .

 

گیاه پاپیتال :

این گیاه برگ های کوچکی دارد وبه نورزیاد  نیز احتیاج داد حتما باید در فضاهایی که نور کافی دارد نگهداری شود  برای نگهداری از این گیاه به قیم یا مسیر نیاز دارید و لازم به آبیاری زیاد هم ندارید در زمستان هفته ایی یکبار و در تابستان هفته ایی دوبار کافی است .

 

گیاه سیسوس:

این گیاه برای افرادی که تازه می خواهند از گل و گیاه در منزل ، محل کار یا… استفاده کنند مناسب است زیرا  نگهداری از آن بسیار راحت است .

این گیاه به نور کم نیاز دارد و می توانید در فضاهایی که بسته یا نور کمی دارد قرار دهید برگ های این گیاه کنگره دار و سبز است حتی از این گیاه می توانید در فضاهای اداری نیز استفاده کنید برای آبیاری این گیاه در زمستان هر دو هفته یکبار و در تابستان هفته ایی دوبار کافی است و حتما قبل از ابیاری دقت کنید خاک گلدان خشک شده باشد سپس آبیاری کنید .

 

یاسمن :

این گیاه به سمت بالا رشد می کند (تا شش متر رشد میکند) پس باید هرچند وقت یک بار این گیاه هرس شود این گیاه،

گیاه بسیار خوش بویی است .

 

مارانتا:

این گیاه برای مناطق سرد و خنک بسیار مناسب است این گیاه دارای برگ های گرد با گلبرگ های رنگی است که در شب بسته میشود که بسیار زیبا است  این گیاه بسیار حساس است و به مراقبت زیادی احتیاج داد و حتما باید در فصل پاییز هرس شود.

 

گل ساعتی:

این گیاه تا ۹ متر رشید می کند این گیاه همیشه سبز است گل های زیبایی به رنگ های سفید ،بنفش ،ارغوانی ،آبی دارد که بسیار خوش بود است .

 

پتوس :

این گیاه تمایل دارد به صورت آبشاری رشد کند البته می توانید ساقه های این گیاه را با طناب بسته و رشد آن را به سمت بالا هدایت کنید این گیاه پهن برگ خال خالی شکل است و  قرار دادن چند پتوس در کناره هم بسیارزیبا است .

 

 

سریع ترین گیاهان رونده یاس و امین الدوله ،  پیچک نیلوفر ،گل ساعتی است و برای دیوار سبز مناسب است زیرا ارتفاع زیادی رشد می کنند .

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*