تاسیسات لوله ها

چگونه از سر خوردن اتومبیل در زمستان جلو گیری کنیم؟

یکی از مشکلاتی که در فصل زمستان برای اکثر اتومبیل سواران پیش می آید سر خوردن ماشین در خیابان ها است که این امر موجب خطرات زیادی از جمله خطرات جانی و مالی میشود ،تحقیقات نشان می دهد که اکثر حوادث رانندگی در زمستان بر اثر سرخوردن اتومبیل ها می باشد،وقتی اتومبیل در اثر یک بی دقتی کوچک در خیابان سر میخورد کنترل آن از دسترس خارج می‌شود و علاوه بر ضرر رساندن با ماشین و سرنشینان خود به ماشین های دیگر نیز آسیب می رساند.

زنجیر چرخ:

یکی از نکات ایمنی که بیشتر مردم رعایت نمی کنند نبستن زنجیر چرخ است که اگر پلیس راهنمایی رانندگی به این مورد بر بخورد شخص را جریمه نقدی می کند و در اکثر مواقع ماشین را به پارکینگ منتقل می کند ،نبستن زنجیر چرخ موجب لیز خوردن ماشین در یخبندان و زمین باران زده می شود.
وقتی پس از زمستان در بزرگ راه ها باران می بارد ماشین هایی که نشتی روغن داشته اند و روغنشان روی زمین ریخته است روغن با آب باران ترکیب می شود و باعث چند برابر شدن لیز خوردن نیز می شود که یکی از خطرناک ترین اتفاق های ممکن در فصل زمستان است ،توجه داشته باشید که در زمستان کم بودن سرعت اتومبیل این خطرات را کاهش می دهد.

یکی از کارهایی که شهردار هر منطقه وضیفه دارد انجام دهد،شن پاشی خیابان ها است که از لیز خوردن ماشین ها جلو گیری میکند و مانند ترمز عمل می کند،یکی از کاربرد های مهم این است که قبل از باریدن باران و برف و تگرگ باید خیابان هارا نمک پاشی کنند ولی اگر بعد از برف آمدن خیابان هارا نمک پاشی کنند باعث سفت شدن یخ ها می شود و دیر تر یخ ها ذوب می شود.

خطر سر خوردن و چپ کردن در زمستان کمتر ماشین های سنگین را تهدید میکند زیرا روغنی که روی زمین ریخته است سری تر باعث لیز خوردن ماشین های سبک می شود

دیدگاه‌ها ۰

*
*