درمان موخوره

مو خوره انواع مختفی دارد ولی شایع ترین نوع مو خوره دو شاخه شدن نوک موهاست.

که اگر کنترل نشود وارد فاز پیشرفته میشود و کم کم بالا میاد و تمام قسمت های ساقه مو را درگیر میکنید و در آخر باعث ریزش مو میشود .

اما نگران نباشید ما به شما چند نوع ماسک را معرفی می کنیم تا از موخوره نجات پیدا کنید و موهای سالم و زیبایی داشته باشد .

۱ : ماسک آووکادو :

میوه آووکادو +۲ قاشق عسل +۲ قاشق روغن زیتون یا نارگیل همه این موارد را باهم ترکیب کنید و به مدت ۲ ساعت روی ساقه مو بزنید ماهی دوبار از این ماسک فوق العاده استفاده کنید اگر میوه آووکادو در دسترس شما نیست از روغن آووکادو هم میتوانید استفاده کنید .

۲ :ماسک های خشک :

همیشه قبل از استفاده از ماسک هایی که باعث خشکی مو می شوند ساقه موهایتان را چرب کنید به عنوان مثال ماسک حنا ،حنا یک شوینده طبیعی است و پربی را از موها میگیرد و اگر به ساقه مو زده شود ساقه موی شما را خشک می کند .

۳: استفاده از روغن زیتون :

کمی روغن زیتون به ساقه موهایتان بزنید بسیار تاثیرگذار است .

۴ :عسل و روغن نارگیل :

دو قاشق عسل به همراه دوقاشق روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید و یک الی دو دقیقه حرارت دهید سپس به موهای خود بزنید و بعد از مدت ۲۰ دقیقه با آب بشویید این کار را در هفته دو الی سه بار تکرار کنید .

۵: سرکه سیب ،روغن زیتون ،عسل :

از هرکدام سه قاشق چایی خوری را ترکیب کنید و هفته ای دوبار روی سر و ساقه موهای خود بزنید به مدت ۲۰ دقیقه این روند را چهار هفته ادامه دهید .

۶:ژل آلوورا :

دو قاشق ژل آلوورا را به موهایتان بزنید و خوب ماسا ژدهید اگر از خود گیاه استفاده میکنید  بعد از ۳۰ دقیقه بشویید اما استفاده از ژل نیاز به شست و شو بعد از استفاده ندارد .

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*