عفونت مخمر

عفونت مخمر واژینال که به نام کاندیدیازیس نیز شناخته می شود ، یک بیماری شایع است واژن سالم شامل باکتری ها و برخی سلول های مخمر اما وقتی تعادل باکتری ها و مخمر تغییر می کند ، سلول های مخمر می توانند تکثیر شوند. این باعث خارش شدید ، تورم و تحریک می شود.

علائم عفونت مخمر:

خارش واژن

تورم در اطراف واژن

سوزش هنگام ادرار یا رابطه جنسی

درد در هنگام رابطه جنسی

درد

سرخی

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد عفونت مخمر شوند ، از جمله:

آنتی بیوتیک ها

بارداری

دیابت کنترل نشده

سیستم ایمنی ضعیف

عادات غذایی ضعیف ، از جمله بسیاری از غذاهای شیرین

عدم تعادل هورمونی نزدیک به چرخه قاعدگی

فشار

کمبود خواب

باعث بیشتر عفونت های مخمری می شود.

این نوع عفونت ها به راحتی قابل درمان هستند.

هر عفونت مخمر متفاوت است ، بنابراین پزشک شما درمانی را پیشنهاد می کند که برای شما بهترین باشد.

عفونت های مخمر در زنان بسیار شایع است. در حقیقت ، تخمین زده می شود که از هر ۴ زن ۳ در طول زندگی خود به بیش از دو عفونت مخمر واژن مبتلا می شوند.

عفونت مخمر در مردان

در حالی که عفونت های مخمر واژن شایع تر است ، ممکن است مردان نیز به عفونت های مخمری مبتلا شوند. هنگامی که بر آلت تناسلی مرد تأثیر بگذارد ، این به عنوان عفونت مخمر آلت تناسلی مرد شناخته می شود.

هنوز هم ، عفونت های مخمر آلت تناسلی معمولاً به دلیل داشتن رابطه واژینال محافظت نشده از واژن با زنی که به این عفونت نیز مبتلا است ، ایجاد می شودبا استفاده از  کاندوم در حین رابطه جنسی ، می توانید به جلوگیری از عفونت مخمری کمک کنید. استحمام منظم نیز می تواند کمک کند.

علائم عفونت مخمر در مردان ممکن است چندان برجسته نباشد ، اگرچه ممکن است قرمزی و لکه های سفید در امتداد آلت تناسلی مرد و همچنین احساس سوزش و خارش وجود داشته باشد. اگر فکر می کنید به عفونت مخمر آلت تناسلی مبتلا هستید برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه کنید.

 

اگرچه می توانید عفونت مخمری را به فرد دیگری منتقل کنید ، اما مانند سایر عفونت ها مسری نیست.

دیدگاه‌ها ۰

*
*