علائم افسردگی۲

افسردگی می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند ژنتیک ، قرار گرفتن در معرض استرس یا ضربه دوران کودکی و شیمی مغز ایجاد شود. افراد مبتلا به افسردگی اغلب برای بهبودی کامل نیاز به کمک حرفه ای مانند روان درمانی و دارو دارند.

خستگی علامت شایع افسردگی است. گاهی اوقات همه ما سطح انرژی کمتری را تجربه می کنیم و می توانیم صبح تنبلی خود را احساس کنیم ، به این امید که بجای کار برویم در رختخواب بمانیم و تلویزیون تماشا کنیم.

در حالی که ما اغلب معتقدیم که خستگی ناشی از استرس است ، افسردگی همچنین می تواند باعث خستگی شود. با این وجود ، برخلاف خستگی روزمره ، خستگی ناشی از افسردگی همچنین می تواند باعث مشکلات تمرکز ، احساس تحریک پذیری و بی علاقگی شود.

آیا هرگز احساس می کنید اعصاب شما در حال سوختن است و با این وجود نمی توانید هیچ دلیل جسمی برای درد خود پیدا کنید؟ همانطور که مشخص شد ، افسردگی و درد اغلب با هم وجود دارند.

کمر درد یا درد در عضلات

ممکن است صبح احساس خوبی کنید ، اما هنگامی که در محل کار خود هستید یا پشت میز مدرسه نشسته اید ، کمرتان درد می کند. این می تواند استرس باشد ، یا می تواند افسردگی باشد. اگرچه آنها غالباً با وضعیت بد جسمی یا آسیب دیدگی همراه هستند ، اما کمردرد نیز می تواند از علائم پریشانی روانشناختی باشد.

سردرد

تقریباً همه سردردهای گاه به گاه را تجربه می کنند. آنها به قدری رایج هستند که ما اغلب آنها را به عنوان چیز جدی خط می زنیم موقعیت های استرس زای کاری ، مانند درگیری با یک همکار ، حتی می تواند این سردردها را تحریک کند.

 

درد معده یا شکم یکی از قابل تشخیص ترین علائم افسردگی است.

مشکلات گوارشی مانند یبوست و اسهال ممکن است شرم آور و ناراحت کننده باشد. غالباً در اثر مسمومیت غذایی یا ویروس های دستگاه گوارش ایجاد می شود ، آسان است که تصور کنیم ناراحتی روده از یک بیماری جسمی ناشی می شود اما احساساتی مانند غم ، اضطراب و غرق شدن می توانند مسیرهای گوارشی ما را مختل کنند.

اگر به مدت طولانی با هر یک از این علائم جسمی روبرو هستید ، از پزشک  خود وقت بگیرید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*