نقوش هندسی

نقوش هندسی:نقوش هندسی یکی از قسمت های زیبای طراحی هنری می باشد که کاربرد زیادی هم در دنیای امروزی دارد و البته بسیار هم زیبا و قابل تامل و ارزشمند است. این نقوش که شامل نقوش سنتی هستند بر پایه و مبنای هندسه طراحی میشوند و میتواند طرح ها و فضاهای جدید و مدرنی را به وجود بیاورند به شرطی که درست و به اندازه استفاده شوند تا بتوانند خوب خود را نشان دهند، این نقوش از دیر و باز در فرهنگ و هنر ایران وجود داشته و تاکنون نیز ادامه یافته در واقع میتوان گفت به پیشنه ی فرهنگی و تاریخی ما باز میگرد‌.
استفاده از این نقوش و یادگیری و کارکردن در این زمینه آسان است فقط به یک نگاه دقیق و دستی توانمند احتیاج دارد که پس از گذشت زمان اندکی میتوانید پیشرفت خود را ببینید که همه ی اینها با تمرین و ممارست حاصل میشود. برای شروع کار سعی کنید با بهترین نمونه های موجود در اطراف خود راببینید تا چشمتان با این کارها آشنا شود مطالعه و تحقیق تاریخی هم میتواند کمک زیادی به شما بکند چرا که در این صورت میتوانید از طرح هایی که در گذشته استفاده میشده و نشان دهنده ی فرهنگ ماست در فضاهای امروزی به خوبی استفاده کنید .ابتدا با طرح های ساده ی هندسی شروع کنید برای راحتی و سرعت بیشتر میتوانید از شابلون های مربع ،مثلث؛ دایره و…… استفاده کنیدچون ممکن است در ابتدای کار سختی اجرا باعث دلزدگی شما شود ولی بعد از کمی تمرین حتی قوه ی تخیل شما هم بیشتر میتواند به کمکتان بیاید تا طرح های خلاقانه تری بزنید که تا به حال دیده نشده.
بیشتر طراحی این نقوش بستگی به میزان توانایی و خلاقیت شما دارد که تا چه حد بنوانید به بهترین نحوه ممکن آنها را ترکیب کنید و به طرح های کاربردی که روی مانتو ؛ماگ، فضاهای داخلی،جلد دفتر ،کاغذ دیواری و….‌. تبدیل کنید شما میتوانید این طرح ها را با دنیای امروزی تلفیق کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید اگر بتوانید فعالیت خوب و درستی در این زمینه داشته باشید به راحتی میتوانید از این طریق کسب در آمد کنید و فضای اطراف خود را از سادگی و یکدستی به فضای خلاق و زیبا تبدیل کنید. که در دنیای امروز هم بیشتر موردتوجه مردم قرار میگیرد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*